OPONY UŻYWANE

NAJWIĘKSZE CENTRUM OPON UŻYWANYCH I FELG W KRAKOWIE

Nasza firma działa na rynku opon, w tym opon używanych już od 20 lat i cieszy się coraz większym uznaniem i zaufaniem klientów. Istotnym czynnikiem budującym markę naszej firmy jest fakt, że towar znajdujący się w naszej ofercie jest bardzo wysokiej jakości, ponieważ trafia do nas bezpośrednio z markowych serwisów samochodowych (np. Renault, VW), oraz z przechowalni opon zlokalizowanych wyłacznie na terenie Niemiec.

Dokonujemy samodzielnej selekcji, wyboru, a następnie importu opon i felg. Stosujemy bardzo surowe kryteria jakości w doborze asortymentu opon używanych, a w związku z tym udzielamy 100%-towej gwarancji, oraz rękojmi na zakupiony u nas towar. Nie praktykujemy sprzedaży opon pochodzących z niewiadomych źródeł, a także pozostawionych przez klientów wymieniających opony na inne, w czym celują standartowe zakłady wulkanizacyjne. Innym źródłem pozyskiwania opon używanych dla naszej firmy jest ofreta „KOMISU”, do którego przyjmujemy tylko towar niebudzący jakichkolwiek wątpliwości oraz zastrzeżeń, jak i również gwarantowany co do źródła pochodzenia i historii eksploatacji. Dokładamy wszelkich starań, aby klient, który zakupi u nas komplet, parę, czy nawet oponę pojedynczą do swojego kompletu, zawsze czuł się usatysfakcjonowany i utwierdzony w słuszności dokonanego wyboru.

W ZWIĄZKU Z TYM:

 Nie oferujemy opon, których stan techniczny budzi wątpliwości, lub takich, które mogłyby wymagać napraw obniżających poziom bezpieczeństwa. 

Oferta zakupu opon używanych skierowana jest do każdego klienta, ponieważ doświadczenie uczy i pokazuje, że na takich oponach zakupionych za znacznie niższą kwote niż identyczne opony nowe, można uzyskać zdumiewająco długie przebiegi, przy maksymalnym komforcie i dużej satysfakcji z eksploatacji opon np. klasy „PREMIUM” i przy zachowaniu standartowego poziomu bezpieczeństwa. Jest to również doskonałe rozwiązanie w sytuacjach, kiedy planowana jest w niedługim czasie sprzedaż pojazdu i zakup nowych opon wydaje się być inwestycją co najmniej kontrowersyjną .

JAK DŁUGO MOŻNA EKSPLOATOWAĆ OPONY?:

W ostatnich latach wiodący  producenci opon kładą duży nacisk na informowanie klientów, że podstawowym okresem przydatności opon do eksploatacji jest okres 10-ciu lat od daty produkcji. Okres ten może być dłuższy, jeżeli opony są prawidłowo przechowywane i nienarażone na działania niekorzystnych czynników takich jak promienie UV, czy kontakt z produktami ropopochodnymi. Oceny stanu opon można dokonać samemu, ponieważ czynność ta jest stosunkowo prosta, a w razie wątpliwości można zawsze poradzić się u zaufanego fachowca.

W Polsce przepisy nie regulują dopuszczalnej długości eksploatacji opon.

Minimalna dopuszczalna wysokość bieżnika regulowana przepisami to 1,6mm

ZAKRES OFERTY:

Oferujemy ogumienie we wszystkich dostępnych rozmiarach, na każdą porę roku, (w tym opony wielosezonowe).

Jeżeli nie będziemy mieli ogumienia dla Twojego pojazdu zaproponujemy  w cenach hurtowych opony nowe.

Chwilowo, szczególnie w szczytach sezonu mogą wystąpić braki w ofercie na niektóre rozmiary lub typy opon. W razie wystąpienia takiej sytuacji, w miarę możliwości i jak najszybciej staramy sie uzupełniać brakujący asortyment.

ZAKRES GWARANCJI:

Na każdą zakupioną u nas oponę używaną, udzielamy gwarancji w zakresie:

-zapewniamy, że przekazywane w ręce klienta opony są gotowe do natychmiastowej bezproblemowej dalszej eksploatacji.

– wady ukryte, nieujawnione przy sprzedaży i podczas montażu w serwisie, takie jak: wszelkie niewidoczne uszkodzenia mechaniczne konstrukcji opony, powodujące odkształcenie opony, lub jej nieszczelność ciśnieniową, nadmierny hałas-większy od oczekiwanego, nieprawidłowy tor jazdy gdy jedna z opon ściąga samochód w dowolną stronę powodując konieczność korekty kierownicą do właściwego kierunku.

-problem z wyważeniem opon.

NIE UDZIELAMY GWARANCJI NA:

-następny przebieg kilometrowy opon, ze względu na zbyt wiele czynników mających na niego decydujący wpływ, a nie leżących po stronie stanu technicznego opon.

-uszkodzenia mechaniczne powstałe po sprzedaży w naszym punkcie (niefachowy montaż, zdarzenia na drodze)

JEDNOCZEŚNIE INFORMUJEMY ŻE:

-liczba zgłoszeń reklamacyjnych jest bardzo niska, a w związku z naszym coraz większym doświadczeniem w profesjonalnej sprzedaży opon używanych ciągle spada.

W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do bezpośredniego kontaktu poprzez email, lub telefonicznie.